AMSOIL V-TWIN 20W50 946ML

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: MCVQT
  • Producent: AMSOIL
  • Kod producenta: 097012264018
  • Dostępność: W magazynie W magazynie
  • szt.
  • Cena netto: 51,03 zł 62,77 zł

Opis produktu i zastosowanie

Zalecany dla silników motocyklowych marki: Harley-Davidson, Buell, KTM, Ducati, Aprilia, BMW, Triumph, oraz innych silników motocyklowych.
Jego ulepszona syntetyczna formuła zapewnia długą żywotność i maksymalną ochronę silnika przed nadmiernym zużyciem. Posiada wyśmienitą odporność na ścinanie która zapewnia ochronę wysokowydajnym silnikom, przekładniom, elementom łańcuchowego przeniesienia napędu.
Nie zawiera modyfikatora tarcia. Kompatybilny z tzw. mokrym sprzęgłem.

Zmniejsza zużycie i osady

Syntetyczny olej motocyklowy AMSOIL V-Twin zawiera dodatki przeciwzużyciowe w celu zmniejszenia zużycia niezależnie od warunków pracy. Jest stabilny termicznie i zawiera maksymalne poziomy dodatków inhibitora utleniania. Po 250 godzinach (13 647 mil) na hamowni silnikowej olej AMSOIL Synthetic V-Twin Motorcycle Oil wyeliminował zarysowania i zużycie tłoka, zapewniając długą żywotność silnika i maksymalną moc.
 
Wytrzymuje ekstremalne temperatury
Duże, mocne silniki V-twin pracują wysokich temperaturach, szczególnie latem. Wysoka temperatura rozkłada standardowy olej opracowany przyczyniając się do szybkiego zużycia elementów silnika i powstawania osadów. Syntetyczny olej motocyklowy AMSOIL V-Twin został skomponowany z naturalnie odpornych na ciepło syntetycznych olejów bazowych, które są odporne na utlenianie w ekstremalnych temperaturach. Jego unikalny system dodatków pomaga utrzymać silnik w czystości i sprawnie działa w najtrudniejszych warunkach jazdy.
 

Zapewnia ochronę przed zużyciem przekładni i łańcuchów

Syntetyczny olej motocyklowy AMSOIL V-Twin zapewnia wyjątkową ochronę w przekładniach i podstawowych skrzyniach łańcuchowych. Jest całkowicie odporny na ścinanie i nie rozrzedzi się pod wpływem działania mechanicznego. Olej silnikowy AMSOIL 20W-50 V-Twin działa jak olej przekładniowy bez negatywnego wpływu dodatków o podwyższonym ciśnieniu. W teście biegów FZG AMSOIL uzyskał doskonały wynik z „zerową” oceną zużycia.

Zapewnia doskonałą ochronę przed rdzą

Motocykle są podatne na rdzę z powodu sposobu przechowywania, wilgoci i krótkich przejazdów. Rdza może powodować poważne uszkodzenia, takie jak niekontrolowane zużycie, utrata kompresji i przedmuch. Dobra ochrona przed rdzą wynika jednak z projektu i nie jest naturalna dla olejów silnikowych. W przeciwieństwie do wielu olejów do motocykli, AMSOIL Synthetic V-Twin Motorcycle Oil zawiera specjalne środki przeciwrdzewne, zapewniające doskonałą ochronę przed rdzą i korozją.

Zapewnia doskonałą wydajność mokrego sprzęgła

Syntetyczny olej motocyklowy V-Twin AMSOIL 20W-50 nie zawiera modyfikatorów tarcia i zapewnia płynną zmianę biegów i odpowiednie działanie sprzęgła. Kontroluje ciepło i zapobiega ślizganiu sprzęgła, a jego wysoki TBN pomaga poprawić żywotność sprzęgła, opierając się kwasom, które mogą pogorszyć materiał sprzęgła.

Specyfikacje, klasyfikacje
SAE 20W-50
JASO MA/MA-2
API SG/SL/CF/CG-4
ISO-L-EMA2

Klasa lepkości SAE: 20W-50
Pojemność: 946 ml