AMSOIL EUROPEAN CAR FORMULA 5W30 946ML

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: AELQT
  • Producent: AMSOIL
  • Kod producenta: 097012311019
  • Dostępność: W magazynie W magazynie
  • szt.
  • Cena netto: 39,96 zł 49,15 zł

Opis produktu i zastosowanie

Syntetyczne oleje silnikowe AMSOIL z grupy European Car Formula zostały specjalni opracowane dla samochodów Europejskich. Olej ten spełnia i często przekracza surowe europejskie normy producentów. Syntetyczne oleje bazowe odporne na ścinanie i wysokiej jakości dodatki przeciwzużyciowe zapewniają doskonałą ochronę w warunkach wysokich temperatur i zapewniają niezawodne działanie przez długie okresy między wymianami zalecane przez europejskich producentów.

AMSOIL European Car Formula ma precyzyjnie wyważoną recepturę, która uwzględniaja potrzeby nowoczesnych urządzeń do oczyszczania spalin. Ochrona wrażliwych systemów emisji zależy od wykorzystania optymalnej mieszanki SAPS (popiołu siarczanowanego, fosforu i siarki) w celu utrzymania prawidłowego funkcjonowania tych systemów. Aby zmniejszyć ryzyko zatykaniu filtra cząstek stałych (DPF) należy używać olejów o niskiej zawartości popiołów (Low-SAPS) do których należy olej AEL.

Doskonała stabilność utleniania, odporność na ciepło i właściwości czyszczące AMSOIL European Car Formula pomagają utrzymać silniki w czystości. Został specjalnie zaprojektowany, aby zapobiec powstawaniu osadów i lakierów, zmniejszyć zużycie oleju, wydłużyć żywotność silnika i zapewnić maksymalną wydajność.

AMSOIL European Car Formula ma solidną kompozycję, która chroni silniki przed wysokimi temperaturami wytwarzanymi przez turbosprężarki. Jego kompozycja sprawia że jest stabilny termicznie, odporny na tworzenie się osadów i zapewnia należyte chłodzenie turbosprężarki. Niska temperatura płynięcia chroni turbosprężarki przed brakiem oleju w temperaturach ujemnych i zapewnia szybki powrót do odpowiedniego ciśnienia oleju przy rozruchu.

 

Specyfikacje, klasyfikacje
SAE 5W-30
API SN/SM…
ACEA C3
Aprobowany przez:
Volkswagen 504.00/507.00
Spełnia wymagania:
BMW LL-04
GM dexos 2
Mercedes-Benz 229.51
Porsche C30
Chrysler MS-11106

Klasa lepkości SAE: 5W-30
Pojemność: 946 ml