AMSOIL EUROPEAN CAR FORMULA CLASSIC 5W40 3.8L

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: EFM1G
  • Producent: AMSOIL
  • Kod producenta: 097012331048
  • Dostępność: Chwilowy  brak Chwilowy brak
  • szt.
  • Cena netto: 166,28 zł 204,52 zł
  • Niedostępny

Opis produktu i zastosowanie

Syntetyczne oleje silnikowe AMSOIL z grupy European Car Formula zostały specjalni opracowane dla samochodów Europejskich. Olej ten spełnia i często przekracza surowe europejskie normy producentów. Syntetyczne oleje bazowe odporne na ścinanie i wysokiej jakości dodatki przeciwzużyciowe zapewniają doskonałą ochronę w warunkach wysokich temperatur i zapewniają niezawodne działanie przez długie okresy między wymianami zalecane przez europejskich producentów.

AMSOIL European Car Formula ma precyzyjnie wyważoną recepturę, która uwzględniaja potrzeby nowoczesnych urządzeń do oczyszczania spalin. Ochrona wrażliwych systemów emisji zależy od wykorzystania optymalnej mieszanki SAPS (popiołu siarczanowanego, fosforu i siarki) w celu utrzymania prawidłowego funkcjonowania tych systemów.

Doskonała stabilność utleniania, odporność na ciepło i właściwości czyszczące AMSOIL European Car Formula pomagają utrzymać silniki w czystości. Został specjalnie zaprojektowany, aby zapobiec powstawaniu osadów i lakierów, zmniejszyć zużycie oleju, wydłużyć żywotność silnika i zapewnić maksymalną wydajność.

AMSOIL European Car Formula ma solidną kompozycję, która chroni silniki przed wysokimi temperaturami wytwarzanymi przez turbosprężarki. Jego kompozycja sprawia że jest stabilny termicznie, odporny na tworzenie się osadów i zapewnia należyte chłodzenie turbosprężarki. Niska temperatura płynięcia chroni turbosprężarki przed brakiem oleju w temperaturach ujemnych i zapewnia szybki powrót do odpowiedniego ciśnienia oleju przy rozruchu.

Specyfikacje, klasyfikacje
SAE 5W-40
API SN/SM…
ACEA A3/B3, A3/B4
Aprobowany przez:
Volkswagen 502.00, 505.00
MB-Approval 229.5
Porsche A40
Spełnia wymagania:
BMW LL-01
GM LL-B-025
Renault 0700, 0710

Klasa lepkości SAE: 5W-40
Pojemność: 3.8 litra