ADBLUE NOXY DODATEK DO PALIWA 10L

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 0051432
  • Producent: Grupa Azoty
  • Kod producenta: 5903246870756
  • Dostępność: W magazynie W magazynie
  • szt.
  • Cena netto: 20,45 zł 25,15 zł

Opis produktu i zastosowanie

Mając na uwadze środowisko naturalne, Unia Europejska od lat wprowadza coraz bardziej restrykcyjne ograniczenia w zakresie emisji spalin przez pojazdy mechaniczne.  Dlatego od kilku lat dzięki zaostrzeniom Europejskich Norm Emisji Spalin, udało się zredukować  zanieczyszczenia powietrza powodowane nadmiernym wypuszczaniem do atmosfery tlenków azotu (NOx), cząsteczek stałych (PM), węglowodoru (HC) oraz tlenków węgla (CO) przez pojazdy z silnikami diesla.

Osiągnięto to między innymi poprzez technologię selektywnej redukcji katalitycznej – SCR. Umożliwiła ona pojazdom z silnikiem wysokoprężnym uzyskać homologacje i poruszać się po drogach UE. Technologia SCR wykorzystuje roztwór mocznika o stężeniu 32,5% znany pod nazwą – AdBlue® do  redukcji, a tym samym oczyszczania spalin ze szkodliwych tlenków azotu do postaci nietoksycznych związków.

NOXy® to komplementarne rozwiązanie Grupy Azoty, oferujące AdBlue® w najwyższej jakości.

NOXy® to mieszanina technicznie czystego mocznika i wody zdemineralizowanej. 32,5% roztwór mocznika jest nietoksyczny, bezbarwny, bezwonny (okresowo z lekkim zapachem amoniaku), bezpieczny dla otoczenia i przyjazny dla środowiska. Spełnia również normy AUS 32 ISO 22241. Jego wyjątkową jakość potwierdzają badania w jedynym akredytowanym przez Polskie Centrum Akredytacji laboratorium w zakresie badań AdBlue.

NOXy® znajduje zastosowanie w nowoczesnych samochodach ciężarowych i osobowych oraz w autobusach wyposażonych w technologię SCR. Ograniczenie emisji tlenków azotu dotyczy również grupy tzw. „off road diesel”, czyli segmentu ciągników rolniczych, statków śródlądowych i morskich oraz lokomotyw kolejowych.


Pojemność: 10 litrów